Jsme parta lidí různých profesí, kteří se pozastavili nad tím, jak to během pandemie Covid-19 dělají zdravotníci s brýlemi, kteří pracují v celoobličejových maskách.

A vymysleli řešení. 


Celý projekt vznikl jako čistě dobrovolná podpora českého zdravotnictví, které v roce 2019 zažívalo těžké chvíle. Z veřejné sbírky jsme financovali brýle pro zdravotníky z celých Čech. po uzavření veřejné sbírky jsme byli osloveni výrobci masek, zda bychom v naší práci nepokračovali ve spolupráci s nimi. Tím vznikla spolupráce s firmou Gumárny Zubří, a.s. a také s firmou Malina-safety s.r.o.

V současné době jsou naše brýle součástí masek GuZu CM-6 a také Shigematsu GX02 a CF02.

Materiál Nylon 12, ze kterého dnes brýle vyrábíme má vynikající vlastnosti. Je biokompatibilní, tvarově stálý i ve vysokých teplotách, odolný vůči chemickým látkám. Zorné pole bylo otestováno schváleno Výzkumným ústavem bezpečnosti práce.

"Chráněno nezapsaným průmyslovým vzorem Společenství ve smyslu NAŘÍZENÍ RADY (ES) č. 6/2002 ze dne 12. prosince 2001 o průmyslových vzorech Společenství".  


FINANCOVÁNÍ Z VEŘEJNÉ SBÍRKY

Děkujeme za podporu! Z peněz veřejné sbírky jsme již vyrobili na 200 brýlí pro zdravotníky z celé ČR

Děkujeme všem, kteří nás podpořili na veřejné sbírce nebo jiným způsobem. Veřejná sbírka je již uzavřená ale nezoufejte, pokud nás budete chtít podpořit, určitě se cesta najde, stačí nás kontaktovat, nebo se podívat do záložky kontakt.

Naše brýle používá například ZZS hl. m. Prahy, ZZS Libereckého kraje, ZZS Královéhradeckého kraje, ZZS Středočeského kraje ale také nemocnice Tábor, nemocnice Příbram a mnoho dalších stanovišť po celé ČR.


Bratrstvo CoVidi Glasses s.r.o.

Jan Policar - optometrista, optik

Ondřej Policar - optometrista, optik

Pavel Mládek - zdravotnický záchranář

Karel Mládek - konstruktér

Martin Kákona - vědecký pracovník

Jakub Kákona - konzultant 3D tisku


Zdraví přeje

bratrstvo CoVidi